B kategorija ar automātisko vai manuālo pārnesumkārbu - ko izvēlēties?

Autovadītāja apliecības iegūšana ir svarīgs solis jebkura topošā kursanta dzīvē. Pirms B kategorijas kursu uzsākšanas jau būtu laicīgi jāapsver tas, kura pārnesumkārba ir piemērotāka - automātiskā vai manuālā.

Katrai no šīm pārnesumkārbām ir savas priekšrocības un trūkumi, un izvēle atkarīga no cilvēka personīgajām vajadzībām un apstākļiem. Šajā rakstā aplūkosim atšķirību starp abām pārnesumkārbām un to, kāds viedoklis par šo tēmu ir mūsu autoskolas instruktoriem.

Manuālās ātrumkārbas priekšrocības:

  • Degvielas ekonomija un lētāks automašīnas remonts: manuālā ātrumkārba viennozīmīgi nodrošina mazāku degvielas patēriņu un ievērojami lētākus ieguldījumus automašīnas remontā un apkopē.
  • Lielāka kontrole: autovadītājam ir lielāka kontrole pār pārnesumiem, kas sniedz iespēju pilnīgāk pārvaldīt automašīnu.
  • Plašākas automašīnas vadīšanas prasmes: mācoties uz manuālās pārnesumkārbas, kursants spēj veikt vairākas darbības vienlaicīgi, piemēram, pārslēdzot ātrumus, skatīties spoguļos. Tāpat, kursants iemācās laicīgi, pie konkrētiem apgriezieniem, pārslēgt ātrumus, kas nodrošina automašīnas motora pareizu darbību.

Automātiskās ātrumkārbas priekšrocības:

  • Viennozīmīgs komforts: Automātiskā ātrumkārba piedāvā ērtības un vienkāršību, atvieglojot autovadīšanu.

“Cilvēkam braucot, nav jāvelta tāda uzmanība pārslēdzoties, nav jāveic papildus darbības. Līdz ar to, kursants var vairāk veltīt uzmanību uz ceļa, pilnvērtīgāk iekļauties ceļu satiksmē, kā arī pamanīt šķēršļus vai situācijas uz ceļa, ko, braucot ar manuālo pārnesumkārbu ir grūti pamanīt.” uzsver mūsu autoskolas instruktors Goiko Hercbergs.

  • Vieglāka pārvietošanās pilsētā: Automātiskā kārba ir īpaši ērta pilsētas satiksmes apstākļos, kur nepārtraukta pārnesumu maiņa var būt kaitinoša. Autovadītājs var pilnvērtīgāk koncentrēties uz ceļu.
  • Bīstamās situācijās jāspiež tikai viens pedālis – bremzes, taču ar manuālo kārbu – sajūgs un bremzes;
  • Automašīnas vadīšanu iemācīties ir vieglāk.

Statistika liecina, ka, neskatoties uz automātiskās kārbas komfortu, lielākā daļa cilvēku joprojām dod priekšroku manuālajai kārbai. Mūsu autoskolā, izvēli par autovadītāja apliecības kārtošanu ar automātisko pārnesumkārbu veic 5% no visiem kursantiem.

Instruktors Raimonds Grīnfogels norāda, ka liela daļa cilvēku vēl arvien izvēlas iegūt tiesības uz manuālās ātrumkārbas. Tas dod viņiem elastību, jo pēc autovadītāja apliecības iegūšanas, tā sniedz priekšrocību vadīt gan manuālas, gan automātiskas pārnesumkārbas automašīnas. Nokārtojot tiesības tikai uz automātiskās kārbas automašīnas, ar manuālo kārbu braukt nevar. Tomēr tendence liecina, ka jaunākā paaudze sāk izvēlēties automātisko kārbu, lai nodrošinātu papildu komfortu un vieglāku pārvietošanos pilsētas apstākļos.

Kopumā, izvēloties starp manuālo un automātisko ātrumkārbu, svarīgi ņemt vērā savas personīgās vajadzības un apstākļus. Lai veiktu pareizo izvēli, ir jāapsver savi braukšanas paradumi, jāsaprot, cik bieži un pa kādiem ceļiem ikdienā būs jāpārvietojas.

Autoskola “Autoamatnieks” piedāvā B kategorijas kursu apgūšanu uz abām iepriekšminētajām pārnesumkārbām. Piesakies B kategorijas kursiem, izvērtē savas vajadzības un iegūsti autovadītāja apliecību jau drīzumā!