Jaunumi

 • C kategorija - Autoskola Autoamatnieks
  15/09/2023
  Ceļā uz C kategoriju: apmācības, izmaksas un iespējas

  Lielgabarītu transportlīdzekļa vadīšana ceļu satiksmē prasa konkrētas zināšanas un prasmes. C kategorijas apgūšana var būt solis uz jaunām profesionālām iespējām, jo kravas autovadītāji mūsdienu loģistikas pasaulē ir diezgan pieprasīta profesija.

  Kas ir C kategorija un ko tā sevī ietver, ar kādām izmaksām ir jārēķinās un kā noris apmācību process, - par to visu sīkāk rakstā!

  Lasīt vairāk
 • TR1 un TR2 kategorija
  30/08/2023
  Traktortehnikas vadīšana prasa specifiskas zināšanas

  No 2023. gada 6. jūlija Zemnieku saeimas virzītie un Saeimas apstiprinātie grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz, ka ar autovadītāja apliecību iespējams vadīt arī traktortehniku. Ar B un BE mehāniskā transportlīdzekļa vadīšanas apliecību var vadīt tikai TR1 kategorijai atbilstošo traktortehniku. Savukārt ar C1, C1E, D1, D1E, C, CE, D un DE mehāniskā transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām var vadīt TR1 un TR2 kategorijai atbilstošo traktortehniku.

  Tomēr gribam uzsvērt, - traktortehnikas vadīšana prasa gan specifiskas zināšanas, gan profesionālas iemaņas. Tas nav gluži viens un tas pats, kā sēdēt pie vieglās automašīnas stūres - ir jāpārzina traktora tehniskā specifika un īpatnības.

  Lasīt vairāk