Jaunumi

 • 95. kods
  17/11/2023
  Kādos gadījumos un kāpēc ir nepieciešams 95. kods?

  Profesionālā autovadītāju apmācība ir viens no būtiskākajiem soļiem, kas veicina autovadītāja profesionālo izaugsmi. Kas ir 95. kods, kādēļ un kam tas ir nepieciešamas, ar kādām izmaksām jārēķinās - par to visu sīkāk rakstā!

  Lasīt vairāk
 • 18/10/2023
  B kategorija ar automātisko vai manuālo pārnesumkārbu - ko izvēlēties?

  Autovadītāja apliecības iegūšana ir svarīgs solis jebkura topošā kursanta dzīvē. Pirms B kategorijas kursu uzsākšanas jau būtu laicīgi jāapsver tas, kura pārnesumkārba ir piemērotāka - automātiskā vai manuālā.

  Katrai no šīm pārnesumkārbām ir savas priekšrocības un trūkumi, un izvēle atkarīga no cilvēka personīgajām vajadzībām un apstākļiem. Šajā rakstā aplūkosim atšķirību starp abām pārnesumkārbām un to, kāds viedoklis par šo tēmu ir mūsu autoskolas instruktoriem.

  Lasīt vairāk
 • Autovadītāja apliecības iegūšana
  27/09/2023
  7 iemesli, kādēļ Tev ir nepieciešama autovadītāja apliecība

  Autovadītāja apliecība ir vērtīgs dokuments, kas ļauj ikvienam pilngadīgam cilvēkam, likumīgi un droši izmantot automašīnu ceļu satiksmē. Šajā rakstā apskatīsim septiņus svarīgus iemeslus, kādas iespējas un ieguvumus sniedz autovadītāja apliecība.

  Lasīt vairāk
 • C kategorija - Autoskola Autoamatnieks
  15/09/2023
  Ceļā uz C kategoriju: apmācības, izmaksas un iespējas

  Lielgabarītu transportlīdzekļa vadīšana ceļu satiksmē prasa konkrētas zināšanas un prasmes. C kategorijas apgūšana var būt solis uz jaunām profesionālām iespējām, jo kravas autovadītāji mūsdienu loģistikas pasaulē ir diezgan pieprasīta profesija.

  Kas ir C kategorija un ko tā sevī ietver, ar kādām izmaksām ir jārēķinās un kā noris apmācību process, - par to visu sīkāk rakstā!

  Lasīt vairāk
 • TR1 un TR2 kategorija
  30/08/2023
  Traktortehnikas vadīšana prasa specifiskas zināšanas

  No 2023. gada 6. jūlija Zemnieku saeimas virzītie un Saeimas apstiprinātie grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz, ka ar autovadītāja apliecību iespējams vadīt arī traktortehniku. Ar B un BE mehāniskā transportlīdzekļa vadīšanas apliecību var vadīt tikai TR1 kategorijai atbilstošo traktortehniku. Savukārt ar C1, C1E, D1, D1E, C, CE, D un DE mehāniskā transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām var vadīt TR1 un TR2 kategorijai atbilstošo traktortehniku.

  Tomēr gribam uzsvērt, - traktortehnikas vadīšana prasa gan specifiskas zināšanas, gan profesionālas iemaņas. Tas nav gluži viens un tas pats, kā sēdēt pie vieglās automašīnas stūres - ir jāpārzina traktora tehniskā specifika un īpatnības.

  Lasīt vairāk