C kategorija - Autoskola Autoamatnieks

Ceļā uz C kategoriju: apmācības, izmaksas un iespējas

Lielgabarītu transportlīdzekļa vadīšana ceļu satiksmē prasa konkrētas zināšanas un prasmes. C kategorijas apgūšana var būt solis uz jaunām profesionālām iespējām, jo kravas autovadītāji mūsdienu loģistikas pasaulē ir diezgan pieprasīta profesija.

Kas ir C kategorija un ko tā sevī ietver, ar kādām izmaksām ir jārēķinās un kā noris apmācību process, - par to visu sīkāk rakstā!

Kas ir C kategorija?
C kategorijas autovadītāja apliecība ļauj vadīt kravas automašīnu, kuras pilna masa ir no 3500 kg, un kas nav iekļauta kategorijā D1 vai D. Tāpat šīs tiesības ļauj vadīt šīs kategorijas transportlīdzekli ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.


Kā iegūt C kategorijas tiesības?
C kategorijas apmācības var uzsākt no 19 gadu vecuma, bet pati vadītāja apliecība, kas ļauj vadīt šādus transportlīdzekļus, var tikt iegūta no 21 gada vecuma. Lai uzsāktu apmācības, nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai personas identifikācijas (ID) karte. Teorijas apmācību programma sastāv no 10 moduļiem, vienā modulī ietilpst 5 akadēmiskās stundas. Minimālais laiks, lai iegūtu C kategorijas apliecību parasti ir 2 - 3 mēneši. C kategorijai paredzēti skolas un valsts teorijas eksāmeni, 95. koda eksāmens (divi etapi) un valsts praktiskais eksāmens.


Kā noris braukšanas nodarbības?
Braukšanas apmācības var uzsākt paralēli teorijas nodarbībām. Obligātais praktisko apmācību kurss sastāv no 10 nodarbībām, katra nodarbība ilgst 2 akadēmiskās stundas. Kopējais kurss ilgst 20 akadēmiskās stundas, kuru laikā kursants apgūst visas nepieciešamās prasmes, lai droši vadītu C kategorijas transportlīdzekli.


Ar kādām izmaksām jārēķinās, lai nokārtotu C kategoriju?
Izmaksas par C kategorijas apmācībām var svārstīties, bet vidēji jārēķinās ar 770 –780,- EUR.


C kategorijas izmaksas:
95.00 EUR - teorija
600.00 EUR - 20 h braukšanas nodarbības
60.00 EUR - mašīnas izmantošana eksāmenā bez 95. koda
70.00 EUR - mašīnas izmantošana eksāmena ar 95. kodu
15.00 EUR - CSDD laukuma vienreizējā izmantošana mācībās


Iegūstot C kategorijas vadītāja apliecību, Tu iegūsi tiesības braukt ar kravas auto, kura pilna masa pārsniedz 3500 kg, kas neietilpst D kategorijā, kā arī pārvadāt šādas kategorijas vilcēja savienojumu ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.


C kategorija ir ceļš uz jaunām iespējām!